top of page
Soccer Field_edited_edited_edited_edited.jpg
U13
2024.06.07
17h00
Tournoi
8v8
TIG 2024
Guerlédan (FRA)
U9
2024.05.19
09h00
Tournoi
8v8
Rassemblement international U9
Vimy (FRA)
U13
2024.05.01
13h00
Tournoi
11v11
BLA Cup
Braine l'Alleud
U13
2024.04.21
12h30
ACFF
8v8
Standard Flawinne FC
Andenne
U13
2024.04.21
12h30
ACFF
8v8
ES Jambes B
Andenne
U10
2024.04.20
12h30
ACFF
8v8
US Assesse
Andenne
U11
2024.04.20
12h30
ACFF
8v8
RUS Loyers B
Andenne
U9
2024.04.20
10h30
ACFF
CS Wépion
Andenne
U13
2024.04.14
10h30
ACFF
8v8
RE Wartet FC
Wartet
U13
2024.04.14
09h30
ACFF
8v8
FC Achene
Achene
U10
2024.04.13
12h30
ACFF
8v8
R Standard Club Ohey
Ohey
U11
2024.04.13
12h30
ACFF
8v8
CS Wépion
Wépion
U9
2024.04.13
11h00
ACFF
RS Fernelmont-Hemptinne
Forville
U13
2024.04.07
12h30
ACFF
8v8
RUW Ciney B
Andenne
U13
2024.04.07
12h30
ACFF
8v8
RCS Andenne B
Andenne
U10
2024.04.06
12h30
ACFF
8v8
FC Achene
Achene
U11
2024.04.06
12h30
ACFF
8v8
R Anhée FC
Anhée
U9
2024.04.06
09h30
ACFF
US Beauraing
Andenne
U8
2024.03.30
09h00
Tournoi
Assess'Cup (qualifications)
Assesse
U13
2024.03.24
11h00
ACFF
8v8
R Anhée FC
Andenne
U13
2024.03.24
09h30
ACFF
8v8
RS Fernelmont-Hemptinne
Forville
U11
2024.03.23
12h30
ACFF
US Assesse
Andenne
U10
2024.03.23
12h30
ACFF
US Dinant
Andenne
U9
2024.03.23
10h30
ACFF
R Arquet FC
Andenne
U13
2024.03.17
12h45
ACFF
RAC Leuze-Longchamps B
Andenne
U13
2024.03.17
11h00
ACFF
8v8
R Standard Club Ohey
Ohey
U11
2024.03.16
12h30
ACFF
La Jeunesse Sclaynoise
Sclayn
U10
2024.03.16
12h30
ACFF
US Beauraing 61
Beauraing
U13
2024.03.03
10h30
ACFF
Standard Flawinne FC
Flawinne
U11
2024.03.03
10h00
Tournoi
5v5
Valencygne Cup
Valenciennes (FRA)
U10
2024.03.02
12h30
ACFF
8v8
R Anhée FC
Anhée
U9
2024.03.02
10h30
ACFF
RUS Loyers
Loyers
U9
2024.02.25
09h00
Tournoi
5v5
Yellow Cup
Braine l'Alleud
U9
2024.02.25
-
Tournoi
5v5
Yellow Cup
Braine l'Alleud
U10
2024.02.24
08h20
Tournoi
5v5
Brussels European Cup
Schaerbeek
U13
2024.02.18
12h30
ACFF
8v8
RE Wartet FC
Andenne
U10
2024.02.17
12h30
ACFF
8v8
R Anhée FC
Andenne
U11
2024.02.17
12h30
ACFF
8v8
CS Wépion
Andenne
U9
2024.02.17
10h30
ACFF
5v5
RUS Loyers
Andenne
U13
2024.02.11
10h30
ACFF
8v8
RUW Ciney C
Ciney
U13
2024.02.11
09h30
ACFF
8v8
RCS Andenne B
Andenne
U11
2024.02.10
12h30
ACFF
8v8
R Anhée FC
Andenne
U10
2024.02.10
12h30
ACFF
8v8
RUW Ciney C
Andenne
U9
2024.02.10
10h30
ACFF
5v5
US Assesse
Assesse
U9
2024.02.04
11h00
Amical
5v5
RU Tubize-Braine
Tubize
U13
2024.02.04
10h30
ACFF
8v8
RS Fernelmont-Hemptinne
Andenne
U13
2024.02.04
10h00
ACFF
8v8
R Anhée FC
Anhée
U11
2024.02.03
12h30
ACFF
8v8
US Assesse
Assesse
U11
2024.02.03
12h30
ACFF
8v8
US Assesse
Assesse
U10
2024.02.03
11h30
ACFF
8v8
US Dinant
Dinant
U9
2024.02.03
10h00
ACFF
5v5
R Arquet FC B
Vedrin
U13
2024.01.28
13h30
ACFF
8v8
R Standard Club Ohey
Ohey
U13
2024.01.28
11h30
ACFF
8v8
RAC Leuze-Longchamps B
Eghezée
U11
2024.01.27
12h30
ACFF
8v8
La Jeunesse Sclaynoise
Andenne
U10
2024.01.27
12h30
ACFF
8v8
US Beauraing 61
Andenne
U8
2024.01.24
18h00
WM Cup
5v5
Gosselies Sports
Gosselies
Logo NAMURSPORTS+blancintérieur_edited.p

CALENDRIER Saison 2023-2024

bottom of page